ZBIERAJ PUNKTY I WYMIENIAJ NA NAGRODY WIĘCEJ

Naturalny hydrolat - JAŁOWIEC 200ml

Symbol: OL728

Informacja dotycząca dostawy
Informacja dotycząca dostawy
Produkt dostępny. Złóż zamówienie, a wyślemy go jeszcze dzisiaj.
dowiedz się więcej
32.60 zł
Świeży hydrolat z jałowca, zwany również wodą roślinną z jałowca, posiada certyfikat ekologiczny Ecocert (FR-BIO-01). Pozyskiwany jest przez destylację gałązek, igieł i jagód jałowca pospolitego – małego, rozpowszechnionego w Europie krzewu iglastego.
Data minimalnej trwałości (DDM): 06/2024
Kraj pochodzenia: Francja

Naturalny hydrolat - JAŁOWIEC 200ml

Świeży hydrolat z jałowca, zwany również wodą roślinną z jałowca, posiada certyfikat ekologiczny Ecocert (FR-BIO-01). Pozyskiwany jest przez destylację gałązek, igieł i jagód jałowca pospolitego – małego, rozpowszechnionego w Europie krzewu iglastego.

Nasz hydrolat jałowcowy zachowuje „proporcję 1:1”, co oznacza, że ​​z 1 kg rośliny uzyskuje się 1 l wody kwiatowej. Taka proporcja gwarantuje skoncentrowany, jakościowy hydrolat.
 
Ekologiczna woda roślinna z jałowca nie zawiera konserwantów, dzięki czemu można ją stosować doustnie.
 
GWARANCJE JAKOŚCI Certyfikowany przez Ecocert (FR-BIO-01)
Bez konserwantów
Mikrofiltracja przy 0,2 mikrona
Proporcja 1:1 - 1 kg rośliny na 1 l wody
Utrzymywany w chłodzie w naszej siedzibie
Analiza identyfikowalności i jakości każdej wyprodukowanej partii
 
Nazwa łacińska: Juniperus communis L.
Użyta część: Igły, gałązki, jagody
Metoda ekstrakcji: Destylacja
Rodzina botaniczna: Cupressaceae
Pochodzenie surowca: Francja
Sprzedawane w: Niebieska butelka PET z plastikową zakrętką
Przechowywanie: Przechowywać szczelnie zamknięty w lodówce

SKONCENTROWANY, MIKROFILTROWANY HYDROLAT BEZ KONSERWANTÓW
Proporcja 1:1:
oznacza to, że z 1 kilograma destylowanej rośliny można uzyskać 1 litr hydrolatu. Wody kwiatowe gorszej jakości często pozyskiwane są z 1 kilograma rośliny na który przypada 10, 20, a nawet 50 litrów hydrolatu. Są one jednak uważane za bardzo rozcieńczone i mało wartościowe. Stosunek 1:1 jest zatem gwarancją jakości, ponieważ świadczy o skoncentrowanym hydrolacie.

Bez konserwantów: ponieważ hydrolaty są bardzo wrażliwe na zanieczyszczenia mikrobiologiczne, często dodaje się do nich konserwantów, aby zapewnić dłuższy termin ważności. Wody kwiatowe zawierające konserwanty są przeznaczone wyłącznie do użytku kosmetycznego, dlatego nie nadają się do stosowania doustnego. Z tego powodu Compagnie des Sens zdecydowała się nie dodawać konserwantów do swoich hydrolatów. Są one zatem bardziej wrażliwe i muszą być przechowywane w chłodnym miejscu, najlepiej w lodówce, aby maksymalnie ograniczyć ryzyko skażenia mikrobiologicznego.
 
Mikrofiltracja: hydrolaty mają charakter wodny, co sprzyja rozwojowi mikroorganizmów takich jak bakterie, drożdże i pleśnie. Aby maksymalnie ograniczyć ich rozwój, w czasie butelkowania przeprowadza się etap mikrofiltracji. Woda kwiatowa przechodzi przez 3 filtry o różnej porowatości, które zatrzymują mikroorganizmy: pierwszy filtr o grubości 1 mikrona, drugi o grubości 0,5 mikrona i ostatni o grubości 0,2 mikrona. Ten proces zapewnia czystość hydrolatu w butelce.
 
PRZECHOWYWANIE I KONSERWACJA
Przechowywać w chłodnym miejscu, chronić przed światłem.
Należy szybko zużyć po otwarciu.
Nasze hydrolaty są bez konserwantów, więc mogą ewoluować w butelkach, przez co możliwe jest wystąpienie osadu lub flokulacji, która nie szkodzi ani nie zmienia jakości hydrolatu. Jeśli jednak woda kwiatowa staje się mętna lub ma nieprzyjemny zapach, należy zaprzestać jej użytkowania.

Naturalny hydrolat - JAŁOWIEC 200ml, OL728